Štítky

, , , , , , , , , ,

Zkouškové období je právě v nejlepším, energetické nápoje tečou proudem, spánkový deficit se zvyšuje a času je poskrovnu. Tak se aspoň pokoušíme zmírnit devastující následky učebního úsilí na naše zdraví a místo klasické studentské pizzy nebo „hambáčích“ ujíždíme na lehkých, rychlých večeřích se spoustou bílkovin. Snad se naše dnešní dvacetiminutová investice projeví i na studijních výsledcích 🙂

Kuře s cizrnovým salátem
Suroviny pro dva:
2 kuřecí prsa, na nudličky (nebo zbytky z pečeného kuřete)
1 plechovka cizrny, slitá
1 malá cibule
olivový olej
podle chuti česnek, bazalka, sůl a pepř
3 rajčata
čerstvý špenát
popřípadě sýr feta

Nakrájená kuřecí prsa osolíme a opepříme, můžeme přidat trochu sušeného česneku nebo chilli. Cibuli nakrájíme nadrobno a osmahneme na troše oleje. Přídáme maso na nudličky a opékáme, dokud není kuře úplně propečené (na salmonelu jaksi nemáme o tomto zkouškovém dostatečnou časovou rezervu). Nakonec přidáme cizrnu, nahrubo nakrájená rajčata a špenát a okořeníme podle chuti bazalkou, česnekem, solí a pepřem. Chicken with chickpea salad (1)

Pokud se vám v ledničce náhodou vyskytuje sýr feta, tak by to byla perfektní třešnička na dortu. A vychlazené bílé samozřejmě, ale to by to s tím učením asi moc nedopadlo…Tohle bude dlouhá noc (už zase).

EN
The final exam period is at its best, energy drinks are drunk as if they were water, sleep deprivation is getting worse and the time is lacking. So we are at least trying to lower the damaging effects of our study efforts on our health and instead of the student classics such as pizza or burgers, we savor quick and light dinners loaded with protein. Hopefully, our today’s twenty-minute time investment pays off 🙂

Chicken with chickpea salad
Ingredients (serve 2):
2 chicken breasts, sliced (or leftover chicken from the previous day)
1 can chickpeas, drained
1 small onion
olive oil
garlic, basil, salt and pepper to taste
3 tomatoes
baby spinach
feta cheese – optional

Season sliced chicken with salt and pepper, optionally add dried garlic or chilli powder. Finely chop the onion and fry with a little bit of olive oil untl tender. Add the chicken and fry until cooked through thoroughly (no time for salmonelosis this semester). Finally, add chickpeas, wedged tomatoes and spinach and season to taste with garlic, basil salt and pepper. If you find feta cheese in your fridge, feel free to add it. As well as chilled white wine to serve of course, but in our case, it would hardly do any good to our studies…Oh well, this is going to be a long night (again).

Reklamy