Štítky

, , , , , , , , ,

Když jsme poprvé narazili na recepty na mrkvový dort, okamžitou reakcí bylo: „no fuj“.
Vcelku logicky jsme si totiž představili, že taková pochutina musí přeci zákonitě chutnat jako oslazená dušená mrkev a může být vhodná leda tak pro jedince s trávicími obtížemi.

Ale v USA nás brzy vyvedli z omylu.
Zpočátku to s námi neměli jednoduché, naše nedůvěra v přítomnost zeleniny v sladkostech byla veliká. A Američané se s tím příliš „nemažou“ a nejen mrkev, ale i dýni, cuketu a dokonce brambory cpou do svých pájů, dortů a muffinů hlava nehlava.

Las Vegas - Mini Carrot Cakes

Las Vegas – Mini Carrot Cakes

Nakonec jsme se tedy dali přesvědčit a ochutnali – a dušená mrkev se nekonala, jen neuvěřitelně vláčný dortík vonící po skořici a vanilce.
Odtud byl jen krůček k degustaci dortu cuketového, dýňového koláče a dokonce i tradičního sweet potato pie s náplní ze sladkých brambor (!!!). Výsledek? Domů jsme si přivezli čtyři nové recepty a o pár předsudků méně.

Když dnes v kavárně carrot cake objevíme, okamžitou reakcí je: „dvakrát prosím“ 😉

Takže pokud jste se k tomu ještě neodhodlali, dejte „zeleninovým sladkostem“ šanci, nebudete litovat.

Mini Carrot Cake - detail

EN

When we first came across recipes for carrot cake, our immediate reaction was: „gross“.
Quite logically, we imagined such pastry must inevitably taste like sweetened stewed carrots and can only be suitable for individuals with poor digestion.

But in the US, they proved us wrong soon enough.
They didn’t have it too easy, our distrust in the presence of vegetables in sweets was extensive. But the Americans do not worry too much about it and throw not just carrots but also pumpkin, zuchinni and even potatoes into their pies, cakes and muffins on a daily basis.

Finally, we gave carrot cake a chance and took a bite – and there were no stewed carrots going on, just a wonderuflly moist cake bursting with cinnamon and vanilla flavour.
Then it took us just a little bit longer to give zuchinni cake a try, followed by pumpkin and even sweet potato pie (!!!). And the result? We brought home four new recipes and a bit less predjudice.

Since then, when we discover carrot cake at a café, our immediate reaction is: „twice, please“ 😉

So if you haven’t yet, give the „veggie-sweets“ a try, you won’t regret it.

Reklamy