Štítky

, , , , , , ,

Lednice zase plná trochy toho, půl porce tamtoho, ve spíži zánovní pečivo, ale dohromady vlastně nic pořádného k jídlu (přece si to rizoto nedám počtvrté, beztak ho už nemůžu ani vidět). Prostě klasika…

Nezbývá než zapojit trochu kreativity a zbytky zpracovat v něco originálního a hlavně nově chutnajícího (přece to nevyhodíme!).

Naše zbytky:
kuřecí rizoto
dva dny staré rajčatové ciabatty
kukuřice
zbytek listového špenátu

Náš postup (k cíli poživatelné večeře vede spousta jiných cest, kreativitě se meze nekladou :))

Použili jsme velkou rozvírací dortovou formu, menší pekáček by také dobře posloužil, a vyložili pečicím papírem. Na dno jsme vyskládali na plátky pokájené ciabatty a přelili vajíčkem rozšlehaným s trochou mléka, solí a pepřem.

Rizoto jsme v míse smíchali s kukuřicí a špenátem, přidali sekaná rajčata (mohou být i z konzervy), trochu kečupu (jojo, barbarství), nakrájené kuřecí šunky a parmezánu. Všechno jsme smíchali s nasekanou bazalkou a oreganem a několika vejci (rizota bylo v našem případě hodně, takže jsme skončili na čtyřech), aby se hmota při pečení dobře spojila, osolili a opepřili.

Po důkladném promíchání už stačilo nalít na ciabatty ve formě, rovnoměrně rozprostřít, povrch poklást na plátky nakrájenými rajčaty a péct na 180 dokud hmota nezpevněla a povrch nezezlátl (cca 30 minut, záleží na velikosti formy a výšce „těsta“).

Náš výsledek:
A jak se se zbytky vypořádáváte vy?

EN

The fridge is full of a little bit of this and a half portion of that again, there is old bread in the pantry and altogether there is nothing to eat in here (no, I am not  going to eat that risotto for the fourth time, I’m fed up with it anyway). Typical…

Oh well, there is no other way than to use a bit of creativity and recreate the leftovers into something original and differently tasting (it’s not like we were going to throw it out right?!).

Our leftovers:
chicken risotto
two days old tomato ciabattas
sweet corn
spinach

Our approach (there are many other ways leading to the same goal of an edible dinner so feel free to take any other direction :))

We used a big round cake pan, but a 9 inch pan would work the same, and line it with parchment paper. On the bottom, we put the ciabattas, sliced, and poured over a blended mixture of an egg, milk, salt and pepper.

We mixed the risotto in a bowl together with the corn and spinach, added chopped tomatoes (can be canned), a bit of ketchup (yep, barbaric), chopped ham and parmesan cheese.  We blended everything together with chopped basil, oregano, salt, pepper nd a couple of eggs (we ended up using four), in order for the mixture to hold together after baking.

Then we poured the mixture over the ciabattas in the pan, spread evenly, topped with sliced tomatoes and baked at 350 until it was firm and the tope slightly golden (about 30 minutes, depends on the height of the “batter” in the pan).

And how do you deal with leftovers?

Reklamy